Wycieczka – Warszawa

W dniach 11-12 czerwca 2018 r. uczniowie z klasy II-III a, III b oraz z klasy IV uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. W poniedziałek, pierwszego dnia wycieczki, pierwszym punktem był Stadion Legii Warszawa. Pan przewodnik oprowadził dzieci po stadionie, pokazał zaplecze, szatnie, salę konferencyjną i opowiedział o historii klubu piłkarskiego  Legia Warszawa. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać stolicę z perspektywy rzeki Wisły. Ostatnim punktem wycieczki w tym dniu był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki wraz z zwiedzaniem tarasu widokowego.
We wtorek, drugiego dnia wycieczki, całej grupie wycieczkowej towarzyszył przewodnik stołeczny, który opowiadał o najważniejszych obiektach turystycznych i zabytkach Warszawy. Uczniowie odbyli spacer po Starym Mieście, zwiedzili Zamek Królewski, zobaczyli Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Małego Powstańca. W dalszej części wycieczki, dzieci udały się do stacji metra i odbyły krótką podróż warszawskim metrem. Następnie, pełni wrażeń i ciekawych przeżyć, uczestnicy wycieczki udali się do Parku Łazienkowskiego. Podczas spaceru dzieci oglądali i podziwiali m. in. Pałac na wodzie, Teatr w Starej Pomarańczarni, Amfiteatr, Podchorążówkę, Biały Domek i Pałac Myślewicki. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd do Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie.
Podczas całej wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor i towarzyszyła piękna pogoda. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i miłe przeżycia.

Skip to content