WYCIECZKA DO TARNOWSKICH GÓR I RADZIONKOWA

Uczniowie klas 1-4 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Zwiedzali tam Kopalnię Srebra, która jest jednym z kilkunastu obiektów Polski uwzględnionych na liście UNESCO. Wycieczka odbywała się na głębokości 40 m. Szlak mający długość 1,7 km przypomina trójkąt, który łączy trzy dawne szyby górnicze: Szczęść Boże, Żmija, Anioł. Podczas przechadzania się labiryntem  można podziwiać potężne komory: Srebrną i Zawałową, w której znajdują się dolomity. Atrakcją wycieczki była pełna emocji przejażdżka łodziami.

Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Chleba i Szkolnictwa w  Radzionkowie. Uczniowie mogli  poznać krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji  kiedyś oraz dziś. Uczestniczyli w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego, które później jedli. Niezapomnianą chwilą była lekcja w dawnej klasie oraz opowieść o historii nauczania i zwyczajach panujących przed laty w szkole.

W drodze powrotnej wszyscy posililiśmy się w restauracji McDonald’s. Powróciliśmy pełni wrażeń i ogromnych emocji. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Wycieczka do Tarnowskich Gór i Radzionkowa - 6.06.2023 r.