WYCIECZKA DO OŻAROWA

Jak pięknie prezentuje się ożarowski dwór w zimowej odsłonie, mogliśmy przekonać się w miniony czwartek. Wtedy bowiem, odwiedziliśmy Muzeum wnętrz Dworskich w Ożarowie. Otoczona rozległym parkiem rezydencja szlachecka jest jednym z kilkunastu zachowanych tego typu obiektów w Polsce. W dworku mogliśmy podziwiać wystrój wewnątrz m.in: meble, pokoje, alkierze. Jednym z pomieszczeń, które najbardziej przypadły nam do gustu, była sala myśliwska, w której znajdują się  m.in. poroża, sprzęt myśliwski, ciekawy żyrandol, wypchany łeb dzika, skóra wilka.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było kino w Wieluniu. Tam obejrzeliśmy filmową adaptację książki pt. „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy.
Do Wójcina wróciliśmy pełni wrażeń.

Wycieczka do Ożarowa - 11.01.2024 r.
Skip to content