WYCIECZKA DO DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH TPD W GŁAZIE

Na dzień 28 maja 2019 r. została zaplanowana wycieczka do Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie. W wycieczce wzięły udział dzieci z grupy przedszkolnej 5-6 latki oraz uczniowie klas I-III. Chociaż pogoda tego dnia nie zapowiadała się zbyt obiecująco, to wszystkim od rana dopisywał dobry humor. Ośrodek w Głazie, to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek dla dzieci za sprawą bogatego zaplecza sportowo-rekreacyjnego. Na działce o powierzchni ośmiu hektarów znajdują się: park, boiska trawiaste, sala gimnastyczna, sad owocowy, stajnia, padoki konne oraz malownicze jeziorko. Jest to idealne miejsce, aby zjednoczyć się z naturą, a także docenić jej piękno. Położony jest na skraju sosnowego lasu, nad rzeką Strugą Węglewską, a w pobliżu znajdują się dwa rezerwaty – „Orła Bielika” i „Paproci Długosz Królewkich”.

Uczestnicy wycieczki po przybyciu na miejsce zostali podzieleni na 3 grupy i kolejno korzystały z przewidzianych dla nich atrakcji. W pierwszej kolejności, po krótkiej wspólnej zabawie, jeździły konno pod okiem odpowiednio przeszkolonych pań. Kolejną atrakcją była przejażdżka wozem konnym po okolicy, a następnie przepłynięcie łódką po małym jeziorku. Między atrakcjami dzieci posiliły się pyszną zupą pomidorową a na zakończenie zajadały się kiełbaskami z grilla. Przez cały czas mogły korzystać z boiska, placu zabaw i przejechać się gokartem.

Dzieci wracały z wycieczki uśmiechnięte, zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń.                            Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce.

Wycieczka do Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie- 28.05.2019 r.