WYCIECZKA

Czerwcowe słońce przypomina, że wkrótce wakacje. W wakacyjny klimat wędrówek i poznawania świata wprowadziła nas w tym roku wycieczka do Wieliczki i Krakowa.
4. czerwca wyruszyliśmy spod szkoły i w dobrych humorach udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gdzie mieliśmy okazję poznać historię rozwoju lotnictwa. Muzeum jest jednym z największych europejskich muzeów tego typu. Zbiory liczą ponad 240 samolotów, szybowców, śmigłowców, ponad 140 silników lotniczych i zestawy rakietowe. Czynne są stałe wystawy w hangarach, obejmujące samoloty z okresu pionierskiego i pierwszej wojny światowej oraz od lat międzywojennych do końca dwudziestego wieku.
Prosto z muzeum pojechaliśmy  do Kopalni Soli „Wieliczka”. Tutaj odkryliśmy, co wspólnego mają ze sobą „makarony”, „kalafiory” i „włosy św. Kingi”. Dowiedzieliśmy się, jak w dawnych czasach wydobywano sól i do czego ją wykorzystywano, a także spotkaliśmy dobrego ducha kopalni- Skarbnika. Z zachwytem wpatrywaliśmy się w przepięknie zdobioną Kaplicę św. Kingi.
Następnego dnia „wypoczęci i wyspani” odwiedziliśmy  Wawel,  Bazylikę Mariacką, Smoka Wawelskiego, Dzwon Zygmunta  poprosiliśmy o spełnienie marzeń a także zrobiliśmy zakupy w Sukiennicach.
Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Wójcina.

Wycieczka do Krakowa - 4.06.2024 r - 5.06.2024 r.
Skip to content