SZKOŁA PAMIĘTA!!!

27 października 2023 roku opiekunowie i wolontariusze z klasy 7 zorganizowali akcję „Sprzątanie grobów”. W ciepłe popołudnie wybraliśmy się na cmentarz parafialny w Wójcinie przy
ul. Wrocławskiej.  Młodzież zaopatrzona w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiła do pracy i zaczęła wielkie porządki. Z zaangażowaniem umyli  i posprzątali zapomniane i zaniedbane nagrobki oraz grabili liście. Natomiast w poniedziałek 30  października członkowie wolontariatu z klasy siódmej i szóstej rozstawili znicze i kwiaty na grobach zmarłych kierowników, nauczycieli i pracowników szkoły oraz poległych żołnierzy.  Przy sprzyjającej pogodzie prace porządkowe przebiegały szybko i sprawnie.
Dzięki tej akcji uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji, odpowiedniego zachowywania się
i poszanowania miejsc pamięci. Akcja ta będzie kontynuowana przez Szkolny Klub Wolontariatu
w przyszłym roku szkolnym. Wolontariuszom dziękujemy i zapraszamy do wspierania kolejnych akcji.

Szkoła pamięta! - 31.10.2023 r.