ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada ustanowiono  Narodowym Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę ustawą z kwietnia 1937 roku. Główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza – symboliczne miejsce poświęcone bohaterom, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
Jak każdego roku również w Szkole Podstawowej w Wójcinie uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. To już 106 rocznica, kiedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność
i wróciła na mapę Europy.
10 listopada uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali Centrum Kultury Wsi Wójcin i Andrzejów, aby wspólnie zaśpiewać hymn narodowy, włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie klasy IV- VII przedstawiły program artystyczny, który przypomniał zebranym, w jaki sposób Polacy dążyli do odzyskania niepodległości. Informacje historyczne były przeplatane wierszami oraz pieśniami legionowymi, dzięki którym pamiętamy o bohaterach minionych lat. Ten sam montaż słowno- muzyczny uczniowie zaprezentowali także 11 listopada na uroczystości gminnej.

Święto Niepodległości - 10.11.2023 r.
Skip to content