ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Wójcinie włączyli się w akcję mającą na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu i przybliżenie funkcjonowania osób w spektrum. Grupy przedszkolne i klasy I – VII uczestniczyły w warsztatach Autyzm – poczuj aby zrozumieć.  Uczniowie obejrzeli krótki film obrazujący funkcjonowanie osób z autyzmem, pokazujący jak wprowadza on zmysły takich osób w błąd. Podczas zajęć nie zabrakło również ćwiczeń, dzięki którym dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 8.04.2024 r.
Skip to content