ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

Dzieci z grupy 6 latków zgodnie z tradycją piekły świąteczne pierniczki.
Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem zabrały się do pracy – wyrabiały i wałkowały ciasto, wykrawały pierniki przy pomocy foremek.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków. Pod czujnym okiem naszej pani kucharki pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
Gdy były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami.
Każdy pierniczek był wyjątkowy i bardzo kolorowy. Po skosztowaniu wypieków, część   została spakowana i każde dziecko zabrało swoje słodkości do domu. Przygotowanie pierniczków bardzo się dzieciom podobało, mogły rozwijać swoje kulinarne umiejętności i poczuć atmosferę świąt. Serdecznie dziękujemy p. Monice i p. Kasi za pomoc i poświęcony czas.

Świąteczne pierniki w grupie 6-latków - 18.12.2020 r.