PARAFIADA DIECEZJI KALISKIEJ

17 maja  w Zespole Szkół w Wójcinie odbyła się IV Regionalna Parafiada Diecezji Kaliskiej. W imprezie udział wzięły udział drużyny z: Dzietrzkowic, Bolesławca, Mieleszyna, Żdżar, Parcic, Chróścina, Łubnic i Wójcina.
Najpierw młodzi sportowcy przeszli z placu szkolnego do kościoła, gdzie wraz z opiekunami  i panią dyrektor Dorotą Ciećką uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył      Ks. Józef Kaczmarek. Po mszy, w zorganizowanej kolumnie, wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie Ks. Józef i pani dyrektor Dorota Ciećka dokonali oficjalnego otwarcia imprezy.
Sportowcy rywalizowali ze sobą w pięciu dyscyplinach sportowych: bieg przełajowy,  tenis stołowy, warcaby, rzut piłeczką palantową oraz dodatkowo mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym. Rywalizacja przebiegała z zachowaniem zasad fair play. Atmosfera była wspaniała, a zawodnicy dali z siebie wszystko, by godnie reprezentować swoje szkoły
i parafie, choć wszyscy pamiętali, że najważniejsza jest dobra zabawa.
Zwycięzcą tegorocznych zmagań została  Szkoła Podstawowa w Łubnicach, drugie miejsce zajęła  Szkoła podstawowa w Żdżarach a trzecie- Szkoła podstawowa w Wójcinie.
Na zakończenie zwycięzcom zostały wręczone  puchary i medale.
Organizatorzy dziękują Staroście Powiatu Wieruszowskiego p. Andrzejowi Szymankowi,
W-ce Staroście p. Stefanowi Pietrasowi, Wójtowi Gminy Łubnice Michałowi Pazkowi,
p. Ryszardowi Duszyńskiemu i p. Magdalenie Golińskiej,  OSP w Wójcinie, Stowarzyszeniu Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną”, Radzie Rodziców oraz opiekunom drużyn sportowych.