GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W miniony czwartek uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim  zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łubnicach.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO, apelując o przypomnienie „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”. Ten apel stał się inspiracją programową dla uczestników tegorocznych zmagań. Uczniowie przybliżyli nam poezję m.in. A Mickiewicza, J. Słowackiego, C.K. Norwida, A. Fredry. Recytatorzy przedstawili wspaniałe interpretacje głosowe niełatwej poezji. Wrażenie pozytywnego odbioru  potęgowała też dobra dykcja deklamatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

Wśród uczniów naszej szkoły laureatkami konkursu zostały:

Roksana Cierkosz- I miejsce

Zofia Druszcz- III miejsce

Weronika Musiewicz- wyróżnienie

Weronika Flis- wyróżnienie

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Gminny Konkurs Recytatorski - 5.05.2022 r.