DZIEŃ DINOZAURA

Ubiegły tydzień tematem zajęć w przedszkolu były prehistoryczne czasy. Każdego dnia dzieci wykonywały różne zadania. Oglądały dinozaury na plakatach, w książkach, a także na filmach edukacyjnych, z których dowiedziały się wielu interesujących rzeczy. Przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy odszukując kości dinozaurów ukryte w ryżu, w korze i dopasować je do odpowiedniego szkieletu. Chłopcy i dziewczynki śpiewały piosenki o dinozaurach i bawiły ruchowo próbując poruszać się jak te wielkie zwierzęta. Przez okulary oglądały obrazki trójwymiarowe i magiczne jaja dinozaurów, gdzie poznawały coraz więcej nowych gatunków tych wymarłych zwierząt. Nie zabrakło prac plastycznych, której tematem były oczywiście dinozaury. Na zakończenie całego tygodnia wspólnie świętowaliśmy „Dzień Dinozaura”, a dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia z dinozaurami.

Dzień Dinozaura - 1.03.2024 r.