ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI W GRUPIE 3-4 LATKÓW

 

18 grudnia dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki wygniatał wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, bałwanków, aniołków, gwiazdek przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Zapakowane pierniczki wraz ze świątecznymi życzeniami zostaną rozdane dzieciom i rodzicom.

Pierniczki w grupie 3-4 latków - 18.12.2020 r.