SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMASZEM TROJANOWSKIM

Czytanie pobudza wyobraźnię, o czym mogli się przekonać wszyscy, którzy przyszli 9 maja do Gminnej Biblioteki  w Łubnicach Filia w Wójcinie na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim – pisarzem książek dla dzieci, autorem scenariuszy i słuchowisk radiowych. To już kolejne spotkanie organizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach”.
Pisarz zabrał dzieci w podróż do świata książek. Zdaniem autora „Kocich historii” to właśnie książki pobudzają naszą wyobraźnię, zaś pisanie to magia a samo czytanie ma niezwykłą moc. Tomasz Trojanowski zaprezentował uczestnikom spotkania niektóre swoje książki: „Kocie historie”, „Stroiciel”. Uczniowie zadawali pytania, np. Jak zaczęła się przygoda z pisaniem zaproszonego gościa czy skąd czerpie pomysły na swoje książki. Tomasz Trojanowski zachęcał dzieci, by sięgały do książek, najlepiej każdego dnia.
Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa naszego gościa i zdobyć autograf.
Podczas spotkania został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem ”Co w trawie piszczy”. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki autora.

Spotkanie z autorem - 9.05.2019 r.